telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Výuka anglického jazyka na ZŠ Horníkova

V dnešním světě se už nikdo bez znalosti cizího jazyka (a obzvlášť jazyka anglického) neobjede, to ví každé malé i velké dítě, které chodí na ZŠ Horníkova v Líšni.

Jazyky se u nás vyučují hravě a prakticky, s důrazem na každodenní použití a konverzaci. Ve výběrových třídách jednu hodinu angličtiny týdně vyučuje dokonce i rodilý mluvčí.
Naši žáci mají možnost si komunikaci v anglickém jazyce prakticky vyzkoušet při zájezdech do zahraničí (tento školní rok jsme se vypravili opět do Velké Británie) či během výměnných pobytů (letos se jedná o spolupráci s řeckými studenty ze Soluně).

Své znalosti nejen co se týče konverzace, ale i čtení, psaní a poslechu v anglickém jazyce mohou naši žáci každoročně poměřit v Cambridge testech nanečisto, které se konají přímo ve škole a jsou vedeny zkušenými lektory z jazykového centra PARK. Jejich výsledky pak mohou studentům pomoci při rozhodování, jakou úroveň je vhodné si vybrat při zkouškách oficiálních, pokud je budou chtít absolvovat.

A to stále ještě není vše, ZŠ Horníkova jazyky opravdu žije! Každý rok se také koná konverzační soutěž v anglickém jazyce, kde se pravidelně naši žáci umisťují na velmi pěkných místech. Letos naši školu reprezentuje v kategorii ZŠ II Eliška Ličmanová z 8.A, která se ve velké krajské konkurenci probojovala do celostátního kola, které se momentálně připravuje v Praze. Eliška se jazykům věnovala už od malička, kdy chodila do kroužku angličtiny a sledovala pořady pro děti v anglickém jazyce.

Právě to, jak je důležité jazyk rozvíjet nejen ve školním prostředí, ale i v rámci volného času a koníčků, si my, vyučující anglického jazyka na ZŠ Horníkova, velice dobře uvědomujeme. Proto se snažíme děti maximálně podpořit a motivovat k používání angličtiny i v domácím prostředí. Děti si mohou přímo ve školní knihovně vypůjčit oblíbené anglicky psané tituly ve zjednodušené verzi a dále tak rozvíjet svoje jazykové znalosti; sdílet mezi sebou tipy na anglicky mluvené filmy, seriály či hry v rámci tzv. "learning logů", které žáci zpracují a o kterých diskutujeme v rámci výuky anglického jazyka každé pololetí. Věříme, že (nejen) tyto aktivity pomáhají našim dětem získat potřebné sebevědomí pro budoucí úspěšný život.

Mgr. Jana Stručovská

Aktualizace 08.04.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.