telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Noc s Andersenem

V pátek 22. 3. 2024 se na naší škole konal první ročník akce Noc s Andersenem. Připojili jsme se k několika stovkám knihoven a základních škol po celé republice, kde tato akce probíhá již několikátým rokem.

Po úvodním zahájení nás navštívil sám slavný spisovatel Andersen, který dětem vyprávěl o svém životě. Popřál jim, aby hodně četly a nebály se snít.

Následovalo setkání s paní spisovatelkou Lenkou Brodeckou. Paní spisovatelka dětem představila zvířecí hrdiny své knihy Pišťucha má problémy a přečetla jednu z povídek. Poté odpovídala na zvídavé otázky dětí a podepisovala knihy. Bylo to moc milé setkání.

Dalším bodem večerního programu byly aktivity ve skupinkách věnované tvorbě Eduarda Petišky ke stému výročí jeho narození.

Skupinkovou práci završila dobrodružná pohádková stezka s úkoly. Děti se pak zachumlaly do spacáků ve třídách a na dobrou noc jim paní učitelky předčítaly z knížek paní spisovatelky Brodecké "Hledá se hvězda" a "Pišťucha má problémy".

Ráno se děti nasnídaly dobrot, které pro ně napekly maminky. Navštívily také bazárek knih, kde si vyměnily knížky. Za splnění všech úkolů a vzájemnou spolupráci obdržely pamětní list a odměnu.

Noc s Andersenem se všem velice líbila, což potvrzují dojmy a vzkazy dětí na vytvořeném motýlím plakátu. Těšíme se na další ročník!

Mgr. Lenka Pohlová

Aktualizace 27.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.