Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Hrnečku vař!

Blíží se nám pololetí a spolu se třídou 8.B za sebou máme několik hodin úspěšného "vaření" bez kuchyně, která prochází rekonstrukcí a teprve nedávno jsme mohli využít její nové prostory. Jak jsme si bez ní ale poradili?

Začali jsme velice zlehka – první hodinu v září jsme využili ještě hezkého počasí a strávili ji odpočinkovým piknikem v místní Rokli. Poté jsme využili kuchařského umění jednoho ze žáků a vyzkoušeli jsme si přípravu sushi. Dále následovaly různé pomazánky, ovocné a zeleninové saláty, nepečené dezerty nebo dokonce vlastní výroba zmrzliny. Také jsme trénovali pečlivé krájení cibule, mrkve a další zeleniny.

Své kuchařské umění žáci také obohatili znalostmi o etiketě stolování. Pomocí vlastních prezentací a výstupů každý svým spolužákům přiblížil, jak se u stolu chováme, jaká hygienická pravidla musíme dodržovat a jak správně stolujeme při různých společenských příležitostech.

Před Vánocemi jsme si hodinu zpříjemnili hrami – poznávání vůní a chutí, "nasávání" brčkem či klasickými společenskými hrami.

Velký podíl na hladkém průběhu hodin mají i samotní žáci, kteří si po celé pololetí nosili veškeré ingredience, a hlavně vlastní kuchyňské náčiní.

Nyní nás čeká nová kuchyňka, a tak doufejme, že v ní společně ukuchtíme něco dobrého k snědku.

Mgr. Kateřina Opělová

Aktualizace 11.01.2020, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.