Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Městské kolo soutěže mladých zdravotníků

V Brně na Staré Osadě se v pátek dne 26. 4. 2019 konalo Městské kolo soutěže mladých zdravotníků, kterého se zúčastnily i zástupkyně naší školy, dívky 1. a 2. stupně, které vytvořily pětičlenná družstva.

Družstvo 1. stupně tvořily velmi šikovné dívky pátých tříd, konkrétně z 5.B: Marika Petrlová, Lucie Bučková, Nela Švábenská, Adriana Patloková a Lucie Anna Zpěváková. Byly zase skvěle připraveny, což se také odrazilo na jejich výsledku.

Družstvo 2. stupně tvořily dívky sedmých tříd: Nikola Mračková, Barbora Koplová, Anna Burianová, Markéta Mužíková, Kateřina Šidlíková a také náhradnice Eliška Pokorná.

Před soutěží si dívky obou družstev nakreslily na pravou tvář červený křížek pro štěstí,což se nám vyplatilo :-). Nepřekvapil nás žádný úkol, vypořádaly jsme se s pneumotoraxem, tepenným krvácením a mnoha dalšími úkoly.

Potom jsme již jen netrpělivě čekaly na vyhlášení výsledků:

• Nejdříve se vyhlašovaly výsledky prvního stupně... a ptáte se, jak to dopadlo? No jasně, že naše nejšikovnější zdravotnice z 1. stupně byly opět první!

• Po vyhlášení tohoto výsledku, byly naše dívky tak nadšené, že začaly křičet, že když vyhrála děvčata z 1. stupně, tak vyhrajeme i my. Byly jsme trochu nervózní, ale nakonec se nám podařil stejný výsledek – a také jsme vyhrály!

Všem vám, holky, moc děkuji a přeji, ať se podaří i krajské kolo a opět stojíme na bedně... :-)

Myslím, že mohu jménem nás všech poděkovat za skvělou přípravu panu řediteli Burdovi a paní učitelce Kruťové. Doufám, že s jejich pomocí budeme i nadále stejně dobře reprezentovat naši školu.

Markéta Mužíková

Aktualizace 30.04.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.