Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Pohár rozhlasu - je dobojováno

Po parádním výsledku a postupu všech 4 družstev do brněnského finále jsme se směle vrhli do bojů o atletického krále Brna s možností si vybojovat postup do krajského finále v Břeclavi.

Družstvo mladších děvčat již překvapilo postupem mezi nejlepší a závody zakončilo na pěkném osmém místě mezi brněnskými školami. Jde však o velký příslib do budoucna, protože kostru družstva tvořily žákyně 6. tříd.

To tým mladších žáků vstupoval do finále s většími ambicemi, ale na chlapce po závěrečném účtování zbyla nepopulární bramborová medaile.

A aby těch čtvrtých míst nebylo málo, stejně pod stupni vítězů závod dokončilo i družstvo žáků starších. Nutno však dodat, že pouze pár bodů vždy chybělo k medailovým pozicím.

U družstva starší dívek se postup očekával a v cestě nám stál tým gymnázia Ludvíka Daňka. Po opakovaných problémech se složením družstva a neschopností obsadit běh na 800 metrů se naše žákyně umístily na druhém místě a postup jim vyšel až na divokou kartu pro družstvo s největším počtem bodů z druhých míst v jednotlivých okresech.

Na krajských závodech naše dívky podaly, i když v trošku přeskládané sestavě, bojovný výkon a výsledkem nám pak bylo zasloužené druhé místo v kraji. Na vítězství to tentokrát nebylo. Základní škola z Blanska poskládala opravdu kvalitní tým v čele s českou reprezentantkou v běhu na 800 m. Pro žákyně to tak byl pravděpodobně poslední závod, kdy mohly skvěle reprezentovat naši školu. Nyní nám nezbývá než čekat na divokou kartu a případný postup na republikové finále.

Všem sportovcům patří velký dík!

Obrazovou reportáž ze závodů dodala Eliška Rampulová. Děkujeme.

Mgr. Martin Půček

Aktualizace 22.05.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.