telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Venkovní výuka na Stránské skále

V pondělí 18. 3. 2024 jsme se se třídou 4.A vypravili na nedalekou Stránskou skálu, jejíž území je přírodní památkou. Strávili jsme zde dopolední vyučování, při kterém jsme si propojili několik předmětů.

V rámci vlastivědy jsme prozkoumali jeskyni, kde pobývali pravěcí lidé a zvířata. Jejich výskyt potvrzují nalezené pravěké nástroje a kosti. V rámci přírodovědy jsme obdivovali rozkvétající chráněné koniklece a další rostliny. Procvičili jsme si český jazyk při práci s textem o místních vápencích a jejich využití při stavbách v Brně. Matematické znalosti jsme si prohloubili při tvorbě sloupcového grafu průměrných měsíčních teplot na tomto místě.

Venkovní výuka ve skupinkách byla propojena příjemnou procházkou s výhledy na Brno a přestávkami na občerstvení.

Mgr. Lenka Pohlová

Aktualizace 26.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.