telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Městské kolo recitační soutěže

V průběhu prosince proběhlo školní kolo recitační soutěže, do kterého postoupili nejlépe hodnocení recitátoři třídních kol. Porota po těžkém rozhodování vyslala reprezentovat naši školu zástupce, u kterých se shodla na kvalitním přednesu a citu pro poezii.

Městské kolo recitační soutěže Dětská scéna Lužánky se konalo 8. 3. 2024 v brněnské Knihovně Jiřího Mahena. Zde se sešla vybraná společnost mladých lidí, majících skutečný vztah k poezii a literatuře.

Ema Ottová, Matouš Kudrna, Jakub Horváth a Matěj Kučera předvedli skvělé výkony a reprezentace se naší školy se zhostili na výbornou. Ve skutečně velké konkurenci získala Ema Ottová s básní Král duchů (J. A. Goethe) zvláštní ocenění za technicky dospělý projev.

Smyslem recitačních soutěží je v dětech vytvářet pozitivní vztah k české i světové literatuře, k mluvenému projevu a dramatické výchově. Pevně věřím, že se příjemně stráveným dopolednem právě zmíněné vydařilo.

Barbora Křížová, DiS.

Aktualizace 25.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.