telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Cambridge zkoušky nanečisto opět ve škole

I v tomto školním roce jsme ve spolupráci se zkouškovým centrem P.A.R.K. zorganizovali pro naše žáky Cambridge zkoušky z anglického jazyka nanečisto. Žáci si test vyzkoušeli v prostředí naší školy a mohli vybírat mezi nejnižší možnou úrovní zkoušky pre-A1 (Starters) až po úroveň B2 (FCE).

Zkouška se skládá z několika částí. Písemná část se zaměřovala na poslech, porozumění psanému textu a tvorbu písemného sdělení. V ústní části museli žáci pohotově reagovat a komunikovat mezi sebou. Na výsledky písemné části si musí ještě chviličku počkat, ale od zkoušejících z ústní části již dostali zpětnou vazbu, ze které vyplývá skvělá připravenost našich žáků ke zkouškám.

U zkoušek nanečisto to ale končit nemusí. Jakmile si žáci vyzkouší podobu zkoušky, můžou absolvovat zkoušky opravdové a pokud je úspěšně zdolají, získají certifikát jejich jazykové úrovně. Ten jim může pomoci nejen například při přijímacích zkouškách na střední školy nebo u maturity. Vyšší jazykové certifikáty se jim mohou hodit například i při hledání jejich budoucího zaměstnání. To si jistě uvědomují i naši deváťáci. V 9.V letos najdeme dokonce 10 žáků, kteří se mohou pyšnit certifikátem na úrovni B2. To znamená, že jsou nyní o dvě úrovně nad minimálními znalostmi žáka v deváté třídě, a o úroveň nad jednotnou maturitní zkouškou z anglického jazyka.

Mgr. Kateřina Potužníková

Aktualizace 21.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.