telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Úspěch v soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Uspět v soutěži mezi svými vrstevníky a propracovat se mezi nejlepší v předmětu, který na základní škole studuji, kterému se věnuji a který mě baví, si rozhodně zaslouží pochvalu a ocenění. Ale vypracovat se mezi nejlepších dvacet žáků v celém jihomoravském kraji v předmětu, který ještě nemá žák v osnovách a kde jsou všichni ostatní účastníci o dva roky starší, to chce obdiv a aplaus. A právě takovýto pro mne až neuvěřitelný úspěch má na svém kontě Honza Kroupa ze sedmého ročníku naší školy. V soutěži "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR" se vlastním zaujetím a snahou, s pomocí rodinného zázemí, propracoval přes více než 2 000 studentů ze 79 základních škol až do regionálního kola chemické soutěže, kde skončil na dvacátém místě s minimálním bodovým rozdílem od postupujících do celostátního finále. Za mne Honzovi patří velké poděkování za reprezentaci školy na prestižní chemické soutěži a obrovská gratulace za senzační umístění.

Jako bonus jsme se mohli v průběhu soutěže podívat do laboratoří chemické fakulty VUT v Brně. V aule fakulty pak bylo slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších žáků.

Mgr. Ivana Svobodová

Aktualizace 13.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.