telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Zúčastnili jsme se zeměpisné olympiády

Na přelomu roku se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Zapojily se všechny třídy druhého stupně. Vítězové školního kola postoupili do kola okresního, které se konalo v únoru. V konkurenci několika desítek soutěžících se v něm našim žákům dařilo.

V kategorii šesťáků zvítězil Matyáš Bůbela ze 6. A, v okresním kole rozhodně neudělal ostudu, jelikož obsadil 3. místo. To jen těsně nestačilo na postup do krajského kola.

Mezi sedmáky skončil první Jan Kroupa ze 7. V, navázal tak na loňské prvenství z nižší kategorie. V okresním kole se mu podařilo vybojovat 8. místo.

Ve společné kategorii pro osmáky a deváťáky vyhrála ve škole Klára Minářová z 9. V.,v okresním kole se umístila na 13. místě.

Soutěž na okresní úrovni sestává ze tří disciplín a řešení olympiády zabere žákům celé dopoledne. Soutěžící čeká nejdříve práce s atlasem, poté písemný test zeměpisných znalostí a praktická část zahrnující práci s různými zdroji informací.

Nejen vítězům, ale všem žákům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Mgr. Jiří Starý

Aktualizace 12.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.