telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Se 7.B na návštěvě v ČNB

V pátek 16. února se žáci 7.B vypravili na návštěvu do brněnské pobočky České národní banky v Rooseveltově ulici. Čekal na ně výukový program Lidé a peníze a dvě stálé expozice.

Hned vstup do banky byl pro mnohé zážitkem. Museli projít pod bezpečnostním rámem, batohy a kabelky byly podrobeny rentgenovému záření. To proto, aby nevnesli do banky ostrý předmět nebo nebezpečnou látku. Poté se žáků ujali dva průvodci. První žáky seznámil se vznikem a historií banky. Dověděli se, že jedním z ředitelů banky byl významný vědec a objevitel dědičnosti J. G. Mendel.

Druhá průvodkyně už žáky seznámila s funkcí banky, s mincemi a bankovkami. Dověděli se o existenci ochranných prvků na bankovkách, ty si také prosvítili UV zářením, aby zjistili padělky bankovek. Nyní už vědí, kdy jim poničenou bankovku v bance vymění a kdy už ne.

Stálá expozice byla zaměřena na vývoj bankovek od jejich vzniku, viděli dílnu a dílo autora návrhů dnešních českých bankovek Oldřicha Kulhánka.

Z návštěvy odcházeli plni dojmů s vědomím, že znalosti získané zde budou rozvíjet v pracovních činnostech při výuce finanční gramotnosti.

PaedDr. Eva Marvanová

Aktualizace 10.03.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.