telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Novinka ve školní jídelně

Hodně strávníků si pravidelně stěžuje na to, jak jim něco nechutná, jak je toho jídla málo nebo hodně a tak podobně. Nikdo ale nechce říct proč a nedává zpětnou vazbu. Jednoho dne se i proto sešla školská rada s ředitelem a vznikl nápad. Ve spolupráci se školním parlamentem se všichni rozhodli pro novinku. Vzali tři odměrné válce z chemie, pár žetonů, které známe třeba z vánočních dílniček, počítač, tiskárnu, laminovačku a papír. A hádejte, co z toho vzniklo?

Stačí se kouknout do jídelny. Ale abyste teď nemuseli vstávat od mobilů a počítačů a jít se podívat, prozradíme vám to. Vzniklo vlastnoručně vyrobené hlasovací zařízení. Kdokoliv teď půjde z oběda, může si vybrat, do jaké možnosti hodí svůj žeton. Každý jedlík má na výběr: DNES MI CHUTNALO nebo DNES MI NECHUTNALO nebo NĚCO MEZI. Zatím je hlasování docela populární, dokonce tak moc, že první středu měření odměrný válec se zeleným smajlíkem (dnes mi chutnalo) málem prasknul!

Stačí se podívat ke vstupu do jídelny, kde hlasování probíhá, a uvidíte, jak velká je účast. Házet žetony může každý, dá tím našim kuchařkám zpětnou vazbu. Může se také rozepsat a vyjádřit se v přiložené knize přání, pochval a stížností. Tak co, kam svůj žeton hodíte příště vy?

Jak dopadl první týden hlasování, se dozvíte v následující tabulce.

redaktorky žákovshého média Krumpáč
Amálie Kolářová, Eva Krahulcová, Eliška Mrkvicová

Aktualizace 15.01.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.