telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska, dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Třídnické hodiny 8.V

Protože již příští rok budou stát osmáci před rozhodnutím, kam půjdou na střední školu, jaké povolání by se jim líbilo, velká část třídnických hodin byla o průzkumu některých povolání.

Na svá pracoviště nás pozvali někteří rodiče, za což jim patří velké díky.

Navštívili jsme soud, který jsme prolezli od podzemních částí, kde je točna pro vězeňské autobusy, až po střechu, odkud byl nádherný výhled na město Brno. Seznámili jsme se s chodem soudu a s různými povoláními od soudců po umývače oken.

Dalším navštíveným pracovištěm byla Česká televize, kde jsme opět zjistili, že jsou zde zaměstnaní lidé opravdu různých profesí. Prošli jsme jednotlivé „roomy“ a zjistili, že v televizi to fakt vypadá jinak než tady v reálu.

Třetím navštíveným místem byla firma Thermo Fischer Scientific, kde vyrábí špičkové mikroskopy, které se prodávají po celém světě. Zde – oblečeni do speciálních obleků, které mají zabránit kontaminaci pracoviště prachem, jsme prošli pracovištěm i skladem a byli ujištěni, že práci zde najde téměř každý od člověka s učebním oborem po vysokoškoláka.

Čtvrtá navštívená firma byla firma Sako, bez níž by nám v Brně těžko bylo, protože se stará o odvoz a recyklaci odpadů. Zde si žáci mimo jiné vyzkoušeli „jízdu“ s popelnicí a zjistili, že být popelářem není žádná sranda.

Třeba v příštím roce dostaneme další pozvánky.

Mgr. Ludmila Čoupková

Aktualizace 07.06.2023, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.