telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska, dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Výlet 5.C do Prahy

Poznávání naší vlasti a hlavního města nemusí být vždy jen na stránkách učebnice vlastivědy, a tak jsme se minulý týden vydali do stověžaté Prahy na výlet.

I když jsme se museli z postelí vykopat časně ráno, energie nám nechyběla a během dne jsme toho stihli opravdu mnoho.

Nejdříve jsme si užili cestování metrem a přiblížili se tak k Pražskému hradu, kde nás čekala prohlídka katedrály sv. Víta, Vladislavského sálu a Zlaté uličky. Štěstí i počasí nám přálo a podařilo se nám být diváky polední výměny hradní stráže. Plní dojmů a nových znalostí nás čekal "slavnostní" oběd v McDonaldu, kde jsme se posilnili na další cestu směr Karlův most a Národní divadlo. Svezli jsme se také tramvají (šaliny tam bohužel nemají) a prohlédli si divadlo od sklepa až po střechu. A co by to bylo za prohlídku Prahy bez Václavského a Staroměstského náměstí – i tam se nám poštěstilo a před očima nám ožil pražský orloj.

Celý den jsme zakončili nakupováním suvenýrů a úspěšně se pak vrátili domů.

Mgr. Kateřina Opělová

Aktualizace 16.05.2023, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.