telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska, dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Týmovka

Naši koncepci propojených zážitkových kursů pro každý ročník druhého stupně letos opět doplnila třídenní akce pro sedmáky s příhodným názvem Týmovka.

Strávili jsme ve škole 3 dny včetně nocí, vytvořili jsme si zde jakýsi paralelní svět, nabitý akcí, zážitky, chvílemi vystoupení z komfortní zóny, ale i legrace a sblížení. Na vlastní kůži jsme si zažili, jak se někdy vyplatí pracovat ve skupině, učili jsme se pečlivě se pozorovat navzájem a dávat si konstruktivní zpětnou vazbu, byli jsme postaveni před náročné úkoly všeho druhu, běhali po lese a hráli skalní golf, ve ztemělé škole si vytvářeli sádrové odlitky obličeje, ty jsme poté barvili dle koncepce šesti barevných klobouků (která byla pro naši akci nosná), řešili komplexní hrozbu invaze planety Země na vědeckém sympoziu, i v dešti zvládli strategickou hru v terénu, zařádili si při večerní Tančírně, prožili sounáležitost při aktivitách zaměřených na vzájemnou důvěru. Všechny aktivity jsme průběžně reflektovali a těžili ze svých prožitků i zpětné vazby ostatních. Více jsme poznali jak sami sebe, tak i ostatní. Jen víc akcí mimo lavice a zajeté koleje!

Dovoluji si citovat reakci jednoho z rodičů: "Zlepšit nejde, protože to prý bylo dokonalé. Nápad mám - zorganizovat Týmovku brzy znova. Připomínka - moc děkuji všem, co se na Týmovce podíleli, odvedli úžasnou práci a dcera byla naprosto nadšena."

Mgr. Jiřina Juřičková

Aktualizace 03.05.2023, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.