telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Vítejte v Bradavicích!

Pro 4.C začal nový školní rok velice neobvykle.

První den jsme se sešli před školou s oficiálním dopisem ze školy čar a kouzel v Bradavicích a jízdenkou na spěšný vlak. Společně jsme se vydali na nádraží King’s Cross (3. patro), kde jsme prošli na nástupiště 9 a ¾ a vlakem dojeli až do kouzelnické školy.

Druhý den žáky čekal Moudrý klobouk se svojí uvítací písní a rozřadil je do čtyř kolejí – Mrzimoru, Havraspáru, Nebelvíru a Zmijozelu. Každá kolej si zvolila svého vedoucího – prefekta a pracovala na tvorbě třídních pravidel. Hned v prvních dnech výuky začaly koleje sbírat body, které budou moci směnit v Gringottově bance za kouzelnické peníze Galeony. Ty pak budou potřebovat na cestu do Prasinek, kde budou nakupovat potřebné kouzelnické vybavení.

Také za sebou máme první hodinu létání na koštěti (jízda na kole) a pravidla Famfrpálu (silničního provozu). Teď už hůlky do ruky a jdeme na to!

Mgr. Kateřina Opělová

Aktualizace 09.09.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.