telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Soutěž Darování krve očima dětí a mládeže

ZŠ Horníkova se zúčastnila prvního ročníku výtvarně literární soutěže "Daruj krev očima dětí a mládeže". Žáci měli výtvarně nebo literárně vyjádřit svoje představy o dárcovství krve, proč je důležité darovat krev. Žáci naší školy se s nadšením do soutěže zapojili. Ačkoliv období distanční výuky bylo pro děti velmi náročné, dočkali jsme se mnoha krásných výtvarných děl a za odevzdané literární práce by se nemusel stydět lecjaký spisovatel nebo básník.

Do prvního postupového kola soutěže bylo předáno celkem 70 prací, které vybrali garanti zapojených škol. V druhém kole zástupci pořadatelů, Magistrátu města Brna, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u svaté Anny vybrali v každé kategorii dalších 5 postupujících děl. Tři vítězná díla v každé kategorii v posledním kole výběru určili samotní ambasadoři projektu "DARUJME KREV PRO BRNO" Adam Ondra s Lucií Šafářovou, společně s Mgr. Petrem Hladíkem, 1. náměstkem primátorky města Brna.

S radostí můžeme oznámit, že v literární soutěži, se ve své kategorii umístily na prvních třech místech děti naší školy. Konkrétně na 1. místě Daniel Devát, 2. místo obsadila Terezie Janečková a pomyslnou bronzovou medaili získala Natálie Skálová. Vítězům srdečně gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Výstava autorských prací proběhne v Urban centru na ulici Mečová 5 od 1. 6. 2021, kde bude otevřeno hlasování o cenu veřejnosti, do kterého budou zařazena všechna soutěžní díla, která postoupila ze školních kol. Hlasování se bude možné zúčastnit buď na webu www.daruj-krev.cz, nebo využít hlasovacích lístků, které budou k dispozici ve výstavních prostorách Urban Centra. Hlasování začíná dne 1. 6. 2021 a potrvá do 15. 6. 2021. Hlasy budou poté sečteny a vítězi bude dodatečně předána "Cena veřejnosti".

Zároveň se dne 1.6. v 15 hodin uskuteční předání cen vítězům jednotlivých kategorií.

Barbora Křížová

Aktualizace 17.05.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.