telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Moje veličenstvo kniha

Naše třída 4.C se rozhodla zapojit do soutěže Ekocentra Brno s názvem "Moje veličenstvo kniha". Jelikož se celý rok pohybujeme ve světě Harryho Pottera, i knižní dílo muselo být tematické. Seznamte se s učebnící Drakologie.

Drakologie vznikla jako projekt propojující český jazyk – sloh, výtvarnou výchovu a geometrii. Každý žák nejprve vyrobil dle vlastní fantazie draka s využitím starých kartonů, ruliček od toaletního papíru a dalších papírových obalů určených na vyhození. Pak nastala pro mnohé nejtěžší práce – vdechnout drakovi život. Nejen popsat jeho vzhled, ale vymyslet i oblast výskytu, jaká má vejce, jakým druhem potravy se živí apod. Po narýsování přehledové tabulky a přepsání připraveného textu se zdála práce u konce. Nastal však problém, jak dát všechny draky (někdy ohromných rozměrů) dohromady. Trn z paty nám vytrhly vyhozené staré učebnice vlastivědy. Z jejich desek se během chvíle staly stránky zbrusu nové knihy.

Cesta naší drakologie byla dlouhá a místy velmi trnitá, ale s pohledem na výsledek to stálo za to! Odměnou nám je také krásné 2. místo v soutěži.

Za kolektiv autorů

Kateřina Opělová a Lucie Ptáčková

Aktualizace 15.06.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.