Aktuality | O nás | Úřední deska | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

I u nás jsme slavili

Na ZŠ a MŠ Horníkova jsme si v pátek 9. 11. připomněli sté výročí vzniku Československa. Na svých vystoupeních pracovaly třídy dva měsíce. A stálo to za to!

V pátek 9. 11. slavnostně oblečení žáci i učitelé zaplnili celou jídelnu. Bohatý program zaujal každého. Zajímavosti o našich státních symbolech a prezidentech vystřídal kvíz o spisovatelích píšících především pro děti, ukázka charlestonu, polka Škoda lásky, ochutnávka domácího chleba a typického postního jídla – kuby. Módní přehlídka nadchla všechny, ukázka vyučovací hodiny, jak probíhala před 100 lety, přesvědčila, že dnešní žáci se mají ve škole báječně.

Na závěr zazněla československá hymna. Mnozí žáci překvapili, protože znali i slovenskou část.

Myslím si, že pásmo, které žáci se svými učiteli připravili, bylo důstojnou oslavou tohoto významného výročí.

Mgr. Květoslava Hasoňová

Videoreportáž, 1. část Videoreportáž, 2. část

Autorem videií je Mgr. Vítězslav Vardan

Aktualizace 15.12.2018, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.