Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

ZŠ Horníkova 1 - výběrová 6. třída

Kontakty | Plánek školy | Výběrové třídy | Třídní weby | Rozvrh hodin | Kalendář akcí ŠR | Předškoláci
Zájmové kroužky | Fotoalbum | Videoalbum | Školní družina | Školní poradenské pracoviště | Žákovský parlament

TALENTOVÉ ZKOUŠKY

Talentová zkouška bude z běžného učiva 5. ročníku základní školy. Zkoušky se dělají z matematiky a anglického jazyka. Testy jsou naplánovány na jednu vyučovací hodinu (45 min), ale dají se zvládnout rychleji.

Přítomen bude i učitel daného předmětu, aby mohl případně poradit. Rodiče mohou čekat ve vedlejší třídě, kde bude možnost drobného občerstvení. Žák, který skončí dříve, může opustit třídu a jít za svými rodiči.

Testy z matematiky jsou postaveny na učivu ZŠ do 5 třídy. Úlohy jsou často úvahové. Vycházejí z testů na:

Přijímací test z anglického jazyka bude mít tyto části: listening (poslech s porozuměním), use of English (gramatika a slovíčka), writing (krátké psaní na dané téma).

Úroveň: od konce 5. ročníku (např. učebnice English Plus Starter) až po lehčí cvičení testu YLE Flyers. Ukázka: https://www.cambridgeenglish.org/Images/young-learners-sample-papers-2018-vol1.pdf

Okruhy - nástin:

• Gramatika - sloveso to be, sloveso to have, there is /are, some/any, předložky místa, přítomný čas prostý a průběhový, zájmena přivlastňovací (my, your), přivlastňovací ´s.

• Slovíčka - popis osoby, rodina, můj pokoj, dům/byt, škola, město, můj den, volný čas, oblečení, dovolená.

Stáhněte si přihlášku,
vytiskněte ji, vyplňte a odešlete jako přílohu el. pošty na adresu sekretariat@zshornikova.cz,
případně přihlášku odevzdejte na sekretariátu školy osobně

Aktualizace 28.04.2019, © Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace