Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Indiánské léto

Ať je léto nebo zima,
s indiány je to prima,
umí jezdit na koni
a tancovat při ohni.
(Monika, 1. A.)

O tom, že s indiány je to prima, moc dobře ví i ty nejmenší děti. Z toho důvodu jsme si jedno z posledních červnových úterý zpestřili indiánským létem. Děti si na jednotlivých stanovištích vyzkoušely střelbu lukem, plazení pod provázky, lov bizonů, vyřezávání totemu, vyrábění šamanského přívěsku, indiánské líčení, stezku bosou nohou a nakonec se setkaly i s opravdovým indiánem. Ten jim ukázal různé předměty používané indiány k práci nebo zábavě a na rozloučenou si pro děti připravil i pohádkový příběh. Děti se do všech úkolů vrhly s nadšením a dobrou náladou, kterou přenesly na všechny kolem, takže se již těšíme na další podobné odpoledne.

Některé děti si daly práci i s bonusovým úkolem a potrápily své hlavičky s vymýšlením básně za použití slov: indián, oheň, kůň a léto. Jedna z nich již zazněla v úvodu a další z nich to i ukončíme. Krásné léto všem.

Indiáni hola hola,
léto už nás kvapem volá,
pojedeme na koni,
večer ohněm zavoní.