Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Mikulášský florbalový turnaj

Již popáté v historii se na naší škole pořádal na Mikuláše florbalový turnaj pro žáky 1. stupně, a ten letošní byl v mnoha ohledech výjimečný. Novým účastníkem turnaje se stala ZŠ Holzova z Líšně, která v turnaji nahradila ZŠ Mutěnickou. Změn také doznala kategorie hráčů, kdy jsme snížili věkovou hranici pro žáky 1. až 4. tříd, což bylo ku prospěchu turnaje.

A výjimečný byl letošek i v obrovské vyrovnanosti týmů, což se projevilo ve výsledcích. Hned šest z deseti zápasů, totiž skončilo remízou. Na pátém místě skončil celek Gepardů ze Slatiny, který měl nejmladší družstvo, a i když byly výsledky těsné, čtyřikrát odešel poražen. Nicméně vzhledem k tomu, že všechny ostatní týmy mezi sebou, po krásných zápasech plných šancí, pokaždé remizovali, tak právě tento tým rozhodoval o celkovém pořadí. Neboť na 1. až 4. místě měli všichni shodně po 6 bodech za 1 výhru a 3 remízy. Na řadu se tak dostalo rozhodování podle výše rozdílu skóre a počtu vstřelených branek. Nebudeme vás dlouho napínat, černý Petr nakonec zůstal bohužel domácí ZŠ Horníkova, která měla v porovnání s ostatními skóre nejhorší.

Na bronzovou příčku vystoupal tým ZŠ Holzova, stříbro si odnesli Gepardi Komárov a díky nejvyššímu rozdílu ve skóre se vítězem letošního ročníku stal tým ZŠ Čejkovická, gratulujeme! Nejlepším střelcem se stal s 8 brankami Václav Zahrádka ze ZŠ Holzova, cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Adam Suda ze ZŠ Čejkovická.

Pak se už mezi nás snesl na zem Mikuláš s anděly. Odkudsi z pekla se přiřítil rej čertů, kteří kolem nás výhružně chřestili řetězy. Naštěstí nikoho neodnesli, naopak všichni hráči dostali sladké perníčky. Ale kdo ví, jestli byli z pekla, jestli po nich nezačnou zlobit.

Děkujeme Jarmilu Müllerovi a Zdeňku Skříčkovi za zorganizování pěkného florbalového turnaje a vedení školy, že nám umožňuje takovéto skvělé akce pořádat.

Díky a ahoj zase za rok!

Mgr. Jarmil Műller

Aktualizace 16.12.2017, © Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace