Aktuality ze života školy

6/15 | 5/15 | 4/15 | 3/15 | 2/15 | 1/15 | 12/14 | 11/14 | 10/14 | 9/14| ARCHIV

Klikněte na obrázek a přečtěte si článek o projektu

Prohlédněte si video | Zúčastněte se ankety pro žáky školy

 

Vážení rodiče (zákonní zástupci dětí), příznivci a spolupracovnicí školy! Nabízíme Vám zajímavou možnost, jak naši školu podpořit finančně a současně přispět i k její propagaci na veřejnosti. Máte možnost za symbolické ceny nakoupit atraktivní reklamní předměty. Přispět tak do fondu určeného k podpoře školní i zájmové činnosti našich dětí a navíc používáním reklamních prostředků v běžném životě podpořit šíření dobrého jména školy na veřejnosti.

Předem děkujeme všem zájemcům, kteří reklamní předměty nakoupí na sekretariátu školy!

Mgr. Roman Burda, ředitel

Ohlédnutí za projektem EDISON
30. 9
. 2014 | Kruťová

Poslední týden v září na naši školu zavítali zahraniční studenti ze 7 zemí světa v rámci mezinárodníhoprojektu EDISONEducation, Drive, Internacionality, Students, Opportunity, Network, který zaštiťuje MŠMT.

Studentská organizace AIESEC umožňuje prostřednictvím tohoto projektu žákům základních i středních škol setkání s vybranými zahraničními vysokoškolskými studenty.

Zahraniční studenti navštívili na začátku týdne třídy 1. stupně i mateřskou školku, kde naučili děti některé jejich hry nebo si společně zatančili typické národní dětské tanečky. Žáci byli z této nevšední návštěvy nadšení, a kudy mohli, tudy sbírali autogramy, rozdávali obrázky a vlajky, které našim hostům nakreslili, mávali, objímali, fotografovali se a také se odvažovali ke krátkým anglickým konverzacím... celý článek, fotoalbum, video

Výstava Berlínská zeď
30. 9
. 2014 | Čoupková

Hodiny dějepisu na naší škole začaly v tomto školním roce trochu netradičně. Na naší škole byla na prvních čtrnáct zářijových dnů zapůjčena výstava o Berlínské zdi. Neziskové sdružení Pant, které škole výstavu zdarma zapůjčilo, zaslalo i další materiály. A tak mohli žáci za pomoci pracovních listů pronikat do mysli tehdejších lidí, ať už to byli lidé z východní či naopak západní strany zdi... celý článek

Ředitelské volno dne 10. 10. 2014
29. 9
. 2014 | ředitel

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v termínu 10. 10. 2014 z důvodu konání komunálních voleb. V provozu je MŠ, školní družina a jídelna (žáci nemají nárok na dotovanou stravu). O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele.

Napsali o nás
29. 9
. 2014 | webmaster

Adaptační kurz 6.A a 6.B v Jedovnicích
26. 9
. 2014 | Fouček

Ve dnech 10. – 12. září se obě šesté třídy zúčastnily plánovaného adaptačního kurzu v jedovnickém kempu. Tuto radostnou událost uvítali nejen žáci šestých tříd, ale jistě také zbývající třídy, kterým odpadla výuka informatiky a anglického jazyka J. S přesunem do areálu jedovnického kempu nám pomohly i ruce pana ředitele, který zajistil převoz našich batohů. Po příjezdu do kempu jsme osídlili luxusem překypující chatky a vyrazili vstříc novým zážitkům... celý článek

Projekt Anglická školní družina
25. 9
. 2014 | ředitel

Chcete, aby se vaše dítě učilo angličtinu nenásilnou a zábavnou formou? Nechcete, aby vaše dítě opět sedělo v lavici s učebnicí? Chcete, aby prakticky využívalo anglický jazyk? Máte právě teď jedinečnou šanci se zapojit do zcela nového a netradičního projektu. Školní družina bude probíhat 1x týdně v rozsahu 2x60min od 13 do 15 hodin každou středu... celý článek

Projekt Edison
22. 9
. 2014 | ředitel

V týdnu od 22. 9. do 26. 9. 2014 proběhne na naší škole projekt na podporu výuky angličtiny Edison, pořádaný studentskou organizací AIESEC. V rámci tohoto projektu bude 7 studentů z různých koutů světa obohacovat celý týden naši výuku. Můžeme se těšit na zástupce z Indonésie, Brazílie, Číny, Iránu, Egypta, Bulharska a Rumunska. Během týdne budou mít možnost všichni žáci 1. stupně i naší mateřské školky se s některým ze studentů potkat zeptat se jich s podporou vyučujících nebo asistentů pedagoga na cokoliv, co je o jejich zemi nebo o nich samotných zajímá.

Podrobnější informace o průběhu realizace projektu si můžete přečíst v celém článku nebo si rovnou prohlédnout fotoreportáž.

Zapojte se do sběrových akcí!
19. 9
. 2014 | Hasoňová, žáci 7.B

Zapojte se i vy do sběrových akcí, pomůžete dobré věci!
Sbíráme kaštany, papír a vršky z PET lahví.
 

 

Autorské čtení na ZŠ a MŠ Horníkova
17. 9
. 2014 | Pelikánová

Jméno brněnské spisovatelky Saši Sandras je spojeno s naší školou  – ZŠ a MŠ Horníkova – již několik let. Naše spolupráce začala v roce 2006, kdy autorka vydala svoji první knížku pro děti „Don a jeho lidé.“ Nakonec se na přání široké dětské čtenářské veřejnosti vyklubaly další dva díly – "Tulák Don" a "Don a jeho parťáci". Děti však stále toužily po dalších příbězích, takže nakonec napsala spisovatelka ještě jeden, poslední díl, v němž uzavřela příběh tohoto milého, přátelského a hlavně skutečně žijícího pejska Dona ve velké vázané knížce "DON". Ta je však již na trhu naprosto vyprodaná... celý článek

Školní parlament plnou parou vpřed
16. 9
. 2014 | Kruťová

Už druhý týden v září zahájil školní parlament Horníci svou činnost. Členové parlamentu se věnovali kromě zábavné aktivity na úvod shrnutí loňských úspěchů a plánováním cílů pro nový školní rok.

Zástupci školního parlamentu Horníci se scházejí každé pondělí mezi 13:45-14:45 (v tento den mají po 6. vyučovací hodině přednostní právo na obědě). Kdokoliv z řad žáků, učitelů i rodičů by měl zájem takovéto zasedání navštívit po domluvě s koordinátorkami parlamentu Z. Kruťovou a M. Zemánkovou vám rádi představíme svou činnost.

Zástupci školního parlamentu jsou tu pro vás, nezapomínejte jim sdělovat na třídnických hodinách vaše nápady a připomínky k vylepšení školního prostředí.

Zápisy ze zasedání a další novinky i fotografie sledujte v sekci Školní parlament nebo na nástěnce u šaten.

Student Cup 2014
12. 9
. 2014 | Pavlíčková

Ve středu 10. 9. 2014 se vybraní žáci ze sedmého a osmého ročníku zúčastnili již druhého ročníku soutěže Student Cup na SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Čichnova v Brně. Studenti střední školy si pro děti z mnoha brněnských škol připravili celkem deset disciplín zaměřených jak na sportovní výkony a obratnost, tak na vědomosti v oblasti železničářství a spojů... celý článek

Novinky do nového školního roku
11. 9
. 2014 | ředitel

Léto a s ním čas prázdnin a dovolených skončil. Děti opět nastoupily do svých školek a škol, začal nám nový školní rok. V naší škole žáky a návštěvníky přivítala řada novinek. Mezi ty, na první pohled patrné, patří nová výmalba chodeb a některých tříd jak na ZŠ, tak i v MŠ.

Každý sektor ve škole má svou barvu a vzájemně jsou propojeny naší tradiční zelenou, veselou barvou. Podařilo se nám opravit také naše dvě vnitřní atria, schody do budovy i jídelny. Proběhla rekonstrukce osvětlení tělocvičen, přestavba počítačové a multimediální učebny, přestavba oddělení školní družiny. Vznikla nová učebna speciální pedagogiky, nakoupili jsme skříně do některých tříd. Na žáky čeká prvních několik desítek nových tabletů. V MŠ proběhla také přestavba herních koutků v jednotlivých odděleních a pokračovalo dokupování stavebnic a hraček... celý článek

Pozor, začínáme!
9. 9
. 2014 | Jurková

Tak už i my, prvňáci, patříme do velké rodiny dětí a učitelů naší základní školy Horníkova 1. I když už začínáme pomalu pronikat do tajemství, která ukrývají učebnice jednotlivých předmětů, přece jen se našel čas, seznámit se se školou i jiným způsobem...

Třída 1.A si takový den spolu s paní učitelkou Petrou Svobodovou užila minulý čtvrtek, třída 1.B se svojí paní učitelkou Pavlou Balákovou právě včera, v pondělí 8. 9. 2014. Zábavný program pro ně připravila školní psycholožka, která je celým programem provázela... celý článek

Slavnostní zahájení školního roku 2014/2015
9. 9
. 2014 | Vardan

Za přítomnosti starosty MČ Brno–Líšeň Mgr. Břetislava Štefana slavnostně zahájil nový školní rok ředitel školy Mgr. Roman Burda. Ve svém projevu mimo jiné představil nové vyučující a slavnostně otevřel novou počítačovou a multimediální učebnu. Největší pozornosti se dostalo našim prvňáčkům, kteří prošli slavobránou tvořenou všemi vyučujícími... celý článek, fotoalbum, video

Nabídka kroužků pro 1. a 2. stupeň
2. 9
. 2014 |

Vyberte si z bohaté nabídky kroužků pro 1. a 2. stupeň. Činnost kroužků navazuje na rozvrh hodin, vedou je učitelé naší školy. Pracovat budou od prvního týdne v říjnu do posledního týdne v květnu.

 

Rozšířená nabídka webových stránek tříd školy
2. 9.
2014 | webmaster

Nabídka webových stránek tříd naší školy se rozšířila o třídy 1. stupně. Základní informace z webu školy na nich budou doplňovány konkrétními a aktuálními informacemi přímo od třídních učitelů.
Úplnou nabídku webových prezentací, které tento web školy doplňují a rozšiřují, najdete na stránce Webový rozcestník, nabídku třídních webů také na stránce Kontakty.

Sešity a pomůcky pro třídy 2. stupně
1. 9
. 2014 |

Prohlédněte si seznam sešitů a pomůcek pro třídy 2. stupně v novém školním roce.

Ztráty a nálezy
21. 8. 2014 | ředitel školy

Nalezené věci ze šaten (papuče, čepice, mikiny atp. z minulého školního roku) budou k rozebrání v šatně od 1. do 5. 9. Poté budou odvezeny do sběru.

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků
1
8. 8. 2014 | ředitel školy

Můžete se seznámit se zařazením žáků do jednotlivých tříd. Zákonní zástupci mohou získat přehled o prospěchu svých dětí i další zajímavé informace o jejich práci ve škole a možnost přímé elektronické komunikace se všemi pedagogy školy po zaregistrování do systému iŠkola.

Napsali o nás
1
. 7. 2014 | webmaster

Školní rok 2013/2014 nám rychle uběhl a než začneme připravovat ten nový, budeme bilancovat, hodnotit co se povedlo a případně i nepovedlo. Významnými podněty k tomu jsou i ohlasy veřejnosti, zejména rodičů našich žáků. Děkujeme za všechny, i ty kritické. K prázdninové pohodě si teď ale připomeňme poslední dva pozitivní... děkujeme za Vaše uznání!

Tabule cti - nejlepší žáci ŠR 2013/2014
1
. 7. 2014 | webmaster

Na velmi dobrých výsledcích školního roku 2013/2014 máme všichni svůj podíl: vedení školy, pedagogové a ostatní zaměstnanci školy - a samozřejmě i žáci. Z každé třídy (kromě prvního ročníku) byli vyhodnoceni ti nejlepší. Jejich fotografie si můžete prohlédnou na tabuli cti ve vestibulu školy i na našem webu.

 

 OAktualizace 06.11.2017, © webmaster