telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Celoškolní projekty | Interní aplikace

Na zkušenou

Přesně před měsícem jsme se spolu s deváťáky vrátili z třídenního kurzu profesní orientace v Buchlovicích. I když samotná náplň kurzu byla překvapením, celé září se mohli deváťáci potkávat s nápovědami – testy na profesní orientaci, týmové role nebo návštěva Úřadu práce v Brně. Celý kurz jsme koncipovali jako zkušenostně-reflektivní, šlo tedy především o intenzivní prožitek a následné zhodnocení vlastních pocitů.

První aktivitou, která deváťáky po příjezdu čekala, byla praktická zkouška Hollandova modelu RIASEC. Každé písmeno představovalo jednu aktivitu a každá aktivita byla orientována na jiné dovednosti. Všichni tak dostali možnost si vyzkoušet, co jim pasuje nejvíce a následně své zjištění porovnat s výsledkem zářijového testu. Po reflexi a výborném obědě následoval nábor na předem připravené pracovní aktivity. Každý měl možnost vybrat si práci a vše bylo stvrzeno pracovní smlouvou. Kolečko výběru práce se opakovalo také před večerním programem. Měla proběhnout Experience HUB party a scházeli nám schopní lidé, kteří by zajistili hladký průběh akce. Díky pracovnímu nasazení všech se nakonec celá party vydařila a téměř vše proběhlo na jedničku.

Druhý den probíhal ve znamení týmových rolí. Dopoledne měly skupiny za úkol postavit v přilehlém lese co nejlepší a nejstabilnější přístřešek, do kterého se vejde celá skupina. Po obědě, na který pomáhala s přípravou surovin kuchařská skupina z řad deváťáků předešlý den, jsme se opět rozdělili, dopolední program zreflektovali a porovnali zážitek s výsledky testu týmových rolí. Odpoledne pak následovala příprava divadla, které mělo sestávat ze čtyř různých příběhů od čtyř různých skupin. Co by nemělo v představení chybět, se dozvěděli deváťáci od prvňáčků, pro které měli představení následující pondělí hrát.

Tento kurz byl zážitkem a zkušeností pro nás pro všechny. Všichni nesmírně oceňujeme to zapálení, se kterým deváťáci do připravených aktivit šli, i když jim nebyly vždy po chuti. Poděkování patří i našemu panu kuchaři a jeho týmu. Nikdy jsme nebyli hladoví a do teď na vás s láskou vzpomínáme, hlavně ve všední dny kolem poledne. Za sebe děkuji také všem, kteří se podíleli na samotné přípravě kurzu. Díky hoře přesčasů a intenzivní práci, kterou jsme všichni odvedli, se povedlo vše tak, jak mělo. A stálo to za to!

 

 

Bc. Kristýna Škardová


Aktualizace 16.12.2017, © Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace