Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Master Chef Horníkova 2018

Poslední týden v dubnu proběhla na školní zahradě dlouho očekávaná soutěž, kterou pro spolužáky zorganizoval žákovský parlament. Zájem předčil očekávání - soutěžilo sedm družstev, podpořit je přišli spolužáci, někteří třídní učitele, rodiče. Letošním úkolem byl bramborový guláš. Brambory, cibuli a uzeninu soutěžící dostali, ingredience na dochucení si přinesli svoje. Práci tentokrát ztěžoval velmi silný vítr, ale všem skupinám se podařilo oheň rozdělat, udržovat, bramborový guláš uvařit.

Pak přišla nejnáročnější část soutěže - ochutnávání a hodnocení. S ním členům žákovského parlamentu pomohli někteří rodiče a školní psycholožka. Ani nevíte, jak bylo těžké vybrat mezi sedmi bramborovými guláši ten nejlepší! V letošním roce byla udělena dvě první místa - vařečku, symbol soutěže, převzali žáci z 5. třídy a z 8. B.

S průběhem akce byli spokojeni soutěžící, diváci i organizátoři. Ti již teď přemýšlejí, cože se bude vařit v příštím roce.

Mgr. Květoslava Hasoňová