Mineralogie nemusí být nudná

Jako každý rok, tak i v letošním roce se konala proslulá mineralogická burza v Tišnově. Učitelé přírodopisu devátých ročníků využili této příležitosti a vyrazili vlakem se svými žáky do tohoto nedalekého města.

Nejlepší cesty nebývají v životě vždy přímé, a tak i naše kroky směřovaly napřed na vrchol pohádkové hory Květnice, která se tyčí nad městem. Po cestě, která si klikatila do prudkého kopce, se hrály hry, četly naučné tabule, poznávaly přírodniny i zajímavosti v okolí. Na vrcholu Květnice je Velká skála, pod kterou se z nás stali malí, ale nadšení hledači polodrahokamů. Malé křišťálky a ametysty našel snad každý. Sice z nich nikdo nezbohatne, ale potěšily srdce náš všech.

Pak nás čekal sestup do města a návštěva burzy. Pohled na mineralogické i paleontologické skvosty z celého světa byl pro mnohé skvělým zážitkem. Kdo neviděl, neuvěří. Žáci měli možnost zjistit bližší informace k některým "šutrům" nebo si některé vzorky zakoupit.

Každému můžeme jen doporučit návštěvu této akce.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Roman Burda

Aktualizace 08.12.2016