Výlet do Vídně

Všichni rádi prožíváme pěkné okamžiky, poznáváme nová místa, dozvídáme se zajímavé informace, a proto jsme se dne 17. května 2017 vypravili autobusem na jednodenní výlet do Vídně.

Účastnili se žáci 7. – 9. ročníku, kteří se během našeho výletu nenudili a prožili zajímavý den jinde než ve školní budově. Naše první zastávka byla na zámku Schönbrunn.V zámeckých zahradách jsme si prohlédli upravené květinové záhony a mohutné kašny. Skupinka žáků se vypravila na vycházku ke Gloriettě, odkud se jim naskytl nádherný výhled na Vídeň. Většina žáků však navštívila bludiště, které všechny zaujalo a pobavilo. Od zámku jsme se vydali do centra Vídně, kde jsme prošli kolem Hofburgu rušnými ulicemi až ke chrámu Stephansdom.

Tato významná katedrála patří mezi nejdůležitější památky Vídně. Na náměstí před katedrálou měli žáci možnost strávit určený čas podle svého uvážení. Někteří se jen procházeli, jiní prozkoumávali obchody, anebo si koupili nějaký suvenýr, nebo něco dobrého.

Dále jsme měli namířeno k Přírodovědnému muzeu. Zde se žákům velmi líbilo. Při využití interaktivních pomůcek se mohli dozvědět zajímavé informace. Na závěr jsme se jeli podívat na dům Hundertwasserhaus, který se řadí mezi zajímavosti města.

Obohaceni novými zážitky a poznatky o Rakousku jsme se vraceli s pocitem, že se výlet vydařil.

Mgr. Miroslava Herková

Aktualizace 21.05.2017