Tree of Knowledge

Začátkem dubna se u nás ve škole sešlo sedm nadšených tříčlenných týmů z pátých a šestých tříd brněnských základních škol, aby se utkaly v soutěži propojující znalosti angličtiny a jiných školních předmětů. Týmy hravou formou řešily úkoly z chemie, matematiky, přírodopisu, dějepisu a otestovaly i své dovednosti v oblasti informačních technologií. Angličtina zněla nejen z úst hodnotitelů soutěže - pokud totiž chtěly týmy v tomto obtížném mezioborovém klání uspět a třeba se probojovat i k vítězství, bylo třeba se anglicky domlouvat během celého řešení úkolu. Některé týmy se do soutěže natolik vžily, že anglicky mluvily i po dokončení soutěže a pomohly nám tak vytvořit moc příjemnou cizojazyčnou atmosféru. Protože se jednalo o pilotní ročník, soutěžící byli na závěr požádáni o zpětnou vazbu a zhodnocení toho, jak se jim dopoledne s angličtinou u nás na škole líbilo. Bylo pro nás velkým překvapením, když jsme zjistili, že jsme si vysloužili výslednou známku 4,2 z maximálně 5 možných. Pevně doufáme a věříme, že se příští rok sejdeme v minimálně stejném počtu soutěžících a podaří se nám účastníky nezklamat.

Tým organizátorů by ještě jednou touto formou rád poděkoval pomocníkům z řád žáků školy, bez kterých by nebylo možné soutěž uspořádat, samozřejmě všem zúčastněným týmům a v neposlední řadě posíláme obrovské gratulace vítězům ze ZŠ Gajdošova (1. místo), ZŠ Čejkovická (2. místo) a ZŠ Přemyslovo náměstí (3. místo).

Mgr. Pavlína Navrátilová

Aktualizace 02.05.2017