Hledáme hostitelské rodiny pro stážisty v projektu EDISON na naší škole+

Podobně jako v předcházejících letech, tak i na začátku školního roku 2017/2018 se naše škola zúčastní renomovaného mezinárodního projektu EDISON. Ten spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. Současně našim žákům poskytuje příležitost, aby v praxi uplatnili a zdokonalili své dovednosti v anglické konverzaci.

V rámci projektu naši školu navštíví až 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa. Tito praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.

Představujeme Vám studenty, kteří jsou pro naši školu předběžně vybráni.

Podpůrným projektem EDISONu je projekt BeHOST - ubytování stážistů. V jeho rámci mohou být zahraniční studenti ubytováni v rodinách našich žáků. Ti pak s nimi mohou mít ještě intenzivnější kontakt.

Pro studenty, kteří v naší škole prožijí jeden podzimní týden, hledáme hostitelské rodiny. Prosíme rodiče (zákonné zástupce našich žáků), aby se o tuto roli přihlásili (osobně, telefonicky nebo e-mailem) u třídních učitelů nebo na sekretariátu školy.

Seznamte se s některými důvody, proč se stát hostitelskou rodinou.

Mgr. Roman Burda, ředitel školy

Aktualizace 14.06.2017