Ukliďme Česko - již počtvrté - úklid na Hádech a v okolí školy

I letos jsme se zapojili do 3. ročníku celorepublikové akce UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO. Naše škola zorganizovala úklid na Hádech, ve škole i v blízkém okolí školy.

Akce se již stala tradicí a obdobně jako vloni i přes zamračené počasí se zúčastnilo téměř 80 lidí! Pro dobrovolníky jsme měli připravené občerstvení (čaj, alko a nealko pivo) a výtečný oběd - řízek s bramborem, polévkou a moučník.

Přišli jak zaměstnanci školy, žáci se svými rodiči a také líšenští nadšenci z řad veřejnosti, jež jsme některé už znali z loňského úklidu.

Rozdělili jsme se na 2 skupiny:

• Jedni pomáhali na pozemku školy pletím, hrabáním listí, dále uklízeli odpadky nafoukané v keřích, osekávali keře a prosekávali nálety v keřích

• Druhá velká skupina se vydala do přírodní rezervace Hády. Ačkoliv jsme uklízeli v rezervaci vloni i předloni, stejně jsme zde posbírali skoro 30 plných pytlů odpadu. Je to sice zlepšení oproti loňským 38 pytlům.

ALE PROČ JSOU LIDÉ TAK BEZOHLEDNÍ K PŘÍRODĚ A I V UKLIZENÉ REZERVACI STÁLE HROMADÍ ODPAD??!!??

Mám nesmírnou radost z toho, že se tak hojně akce zúčastňují naši žáci.

Předpokládám, že když sami uklidili v přírodě tolik nepořádku, že oni již nikdy nebudou těmi, co by do přírody odpad odhazovali!!

Stejně jako vloni jsme našli pár kuriózních kousků – jako třeba mikrovlnku, disk od kola, mrtvou kočku nebo injekční stříkačky ve křoví a tak jsme k jejich zneškodnění přivolali městskou policii.

Atmosféra byla příjemná, parta byla veselá a zapojila se i 2 miminka v kočárku a jedno v nosítku :-).

Děkuji všem zúčastněným dobrovolníkům za přiloženou ruku k dílu a za dobrou náladu:

• mnoha žákům a jejich rodičům

• z řad kolegů ze ZŠ panu řediteli, panu školníkovi a údržbáři, Petře Odehnalové, Barboře Žabkové, Marcele Rymešové, Lence Zelinkové, Haně Pavlíčkové, Evě Marvanové, Majce Petrové, Víťovi Vardanovi, Jindře Pelouškové, Hance Sikorové s rodinou a pracovníkům kuchyně pod vedením pana Příborského.

• z řad široké líšeňské veřejnosti Lence Horákové s maminkou, Radku Mrázkovi, Ladě Kovaříkové, Danielu Horváthovi, Kláře Mihulkové, Jaroslavu Sedláčkovi, Dušanu Serfozo, Jiřímu Vinklárkovi, Martině Janíkové, Nikol Zachovalové a všem dalším, kteří se zúčastnili bez přihlášení a neznám tudíž konkrétní jména.

Děkuji všem sponzorům, kteří nám zajistili občerstvení pro dobrovolníky:

● Ing. Miroslav Kudera – velkoobchod ● řeznictví Sláma - Hejna v.o.s., Brno ● Ovoce zelenina Hledík, Vyškov
● Picado CZ, s.r.o. Nový Jičín ● Vlastimil Fendrych – soukromý zemědělec, Zvole.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Zuzana Kruťová

Aktualizace 03.05.2017