Pedagogická praxe ve školní družině

V měsíci květnu absolvovala studentka Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické v Brně Lucie Opělová praxi v naší školní družině. Děti si ji velmi oblíbily, a také ona si s dětmi dobře rozuměla. O své praxi si vedla deník a s jejím svolením z něj cituji:

Školní družinu na ZŠ a MŠ Horníkova jsem si vybrala proto, že zde pracuje moje sestra jako asistentka. Škola mne překvapila nejen celkovým vybavením, ale i kladným přístupem pedagogických pracovníků. Prošla jsem si postupně všechna oddělení a vyzkoušela jsem si práci s dětmi od první do čtvrté třídy. Ve všech odděleních se mi líbila příjemná atmosféra, krásné vybavení. Z předchozích zkušeností jsem se praxe obávala, ale hned od prvního dne jsem byla nadšená a je mi líto, že jsem zde nemohla zůstat déle než jen 3 týdny. Děti jsem si oblíbila a bude se mi po nich stýskat. Chtěla bych touto cestou poděkovat, že jsem tu mohla získat zkušenosti, které se mi budou v budoucnu určitě hodit.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak se Lucii a dětem společná práce dařila.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

J. Peloušková

Aktualizace 23.05.2016