Soutěž v německém jazyce

Žáci rádi soutěží a poměřují si své dovednosti a znalosti v nejrůznějších vyučovacích předmětech. Tohoto zájmu jsme se na naší škole snažili využít i ve výuce druhého cizího jazyka a uspořádali jsme ve vyučovacích hodinách školní kolo soutěže žákovských týmů v německém jazyce.

Žáci se v 8. a 9. ročníku rozdělili do tříčlenných družstev a absolvovali písemnou i ústní část soutěžního klání. V písemné části zodpověděli otázky kvízu týkajícího se reálií německy mluvících zemí a vyhledávali slova do zábavné doplňovačky. V ústní části soutěže se snažili v časovém limitu vyslovit co nejvíce slov na vylosované téma. Na závěr si družstva vylosovala konverzační okruh a ve dvojici žáci předvedli dialog.

Výkony žáků hodnotila vyučující německého jazyka, ale i žáci mohli přidělit body některému

družstvu. Při soutěžení byly důležité vědomosti a dovednosti žáků, avšak i taktika družstev při výběru soutěžících k plnění jednotlivých úkolů sehrála svou roli.

Po sečtení všech průběžných hodnocení, která žáci mohli sledovat, bylo v každé třídě vyhlášeno vítězné družstvo. Úspěšný byl především kvíz, ale i v ostatních částech soutěže se týmy snažily uspět co nejlépe.

Vítězná družstva

8. A/B Kateřina Slaná, Anastázie Bučková, Jakub Kryštof
8. A/C Jan Gála, Rudolf Stoklasa, Miloslav Hermann
9. A Anna Davidová, Nikolas Němec, Patrik Šmétka

Vítězným družstvům gratuluji a všem žákům přeji hodně školních úspěchů a radosti ze soutěžení.

Mgr. Miroslava Herková

Aktualizace 19.05.2016