Druhé třídy na škole v přírodě

Školu v přírodě jsme zahájili v úterý 19. dubna odjezdem od školy časně ráno. Hned ráno jsme zjistili, že počasí našemu výletu přeje. Naštěstí tomu tak bylo i následující čtyři dny.

Po příjezdu do rekreačního střediska DRAK jsme se ubytovali po dvou či třech na pokojích a začala naše hra na strážce lesa. Děti postupně získávali body hned v několika samostatných soutěžích. Kromě již zmíněné hlavní, měly možnost získat hned několik bobříků, či extra bodíky za uklizený pokoj. Každý úspěch byl samozřejmě odměněn nějakou maličkostí, či sladkostí a také potleskem ostatních.

Z aktivit mělo asi největší úspěch stavění domečků pro lesní skřítky, hledání pokladu skřítků, výlet do nedalekého Křižanova, či, jen pro opravdu odvážné, stezka odvahy!

V pátek 22. dubna jsme se smíšenými pocity opouštěli kemp. Přece jen to pro některé byla první zkušenost, kdy byli na takovou dobu odloučeni od domova a rodičů. I tak musím za všechny přítomné pedagogy pochválit všechny děti, protože to zvládli na jedničku a už nyní se těšíme na podobný výlet!

Lukáš Koupil, asistent pedagoga

Aktualizace 17.05.2016