Exkurze do SAKO Brno

V rámci projektu "Dne na střední" SŠ Čichnova dostali žáci třídy 8. A možnost podívat se do provozu společnosti SAKO Brno.

V úterý 9. 12. 2014 jsme s nadšením očekávali příjezd autobusu, který nás dopravil přímo k areálu spalovny. Po zhlédnutí motivačního filmu o druzích a třídění odpadu obdržel každý žák ochrannou přilbu a žlutou reflexní vestu a vydali jsme se na prohlídku areálu. Zde nás upoutal způsob vysypávání odpadu a jeho třídění na jednotlivé druhy a barvy. Zajímavé pro nás bylo zjištění, že v dnešní přetechnizované době se třídění plastového materiálu provádí manuálně.

Na konci exkurze se celá naše skupina zvážila na mohutné autováze. Naše váha činila 1,02 tuny.  Poté jsme se odebrali k autobusu, který nás odvezl zpět ke škole. Akce se vydařila, byla pro nás příjemným zpestřením všedního dopoledne.

Mgr. Jan Musil, Mgr. Hana Pavlíčková

Aktualizace 21.02.2021