Dříči ve školním parlamentu a jejich noční akce před Vánocemi

Ve školním parlamentu jsou žáci, kteří neváhají věnovat hromadu svého volného času a energie pro blaho školy, její vylepšení, uskutečnění zajímavých nápadů. Nejen, že chodí 1x týdně na zasedání parlamentu, ale nevadí jim ani strávit ve škole celou noc, aby připravili vyvrcholení akce Duhový podzim – zelený den. Aktivity těchto žáků si moc vážím a věřím, že jim členství v parlamentu přináší více plusů než mínusů - ať už se jedná o nové kamarády, důvěru učitelů, respekt spolužáků nebo rozvoj vlastních schopností… Držím palce v další činnosti a třeba vás jednou uvidíme jako aktivní občany třeba v zastupitelstvu Brna nebo parlamentu ČR!

„Na spaní ve škole jsme pekli perníčky a muffiny, obcházeli jsme třídy a hodnotili jejich vánoční výzdobu. Rozdělovali jsme také odměny a hodnotili fotografie tříd z Červeného dne. Plánovali jsme následující zelený den. Nakonec jsme poskládali židle a stoly v jídelně a připravovali si prezentace o vánocích. Ve volném čase, kterého bylo jen trošku, jsme hráli hry.„

Sabina Pavelková, 5. A

„Na tomto spaní bylo uděláno hodně věcí. Parlament měl možnost ve škole přespat. Spali jsme v útulné družině. I když jsme měli jen 1 noc, stihli jsme do rána: upéct perníčky, vyhodnotit soutěž (Vánoční výzdoba tříd), co znamenalo obejít všechny třídy a bylo to hodně těžké. Ve škole byl už ráno po náročné noci Zelený den, kde někteří z nás povídali o Vánocích informace, co moc lidí ani neví. Takto proběhl malý kousek života školního parlamentu Horníci. Byl to pro mě i pro ostatní zážitek na celý život. Akce na pódiu byla pro mě neuvěřitelným zážitkem, i když z pohledu ostatních to asi vypadá úplně jinak.“

Monika Hrdličková, 4. A

Podívejte na fotografie z vánoční akce parlamentu

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

A nezapomeňte se také podívat, jakou vánoční podívanou nám nabídly jednotlivé třídy...