Příprava CLIL aneb Co chystáme nového pro naše žáky

Žáci si užívají zasloužených pololetních prázdnin a naši učitelé se vzdělávají. Od časného rána se učíme o metodě CLIL a zkoušíme na vlastní kůži aktivity s ní spojené.

Co je to metoda CLIL a proč se o ní školíme?

CLIL je zjednodušeně řečeno cesta, jak našim žákům ještě více přiblížit cizí jazyk, konkrétně angličtinu. Cílem je, aby žáci nechápali angličtinu jako předmět ve škole, ale jako zcela běžný komunikační prvek.

Proškolení učitelé budou zapojovat prvky metody CLIL do výuky svých předmětů, a to jak na prvním, tak i na druhém stupni. Pro začátek jen tzv. language showers (jazykové sprchy). Může se tak stát, že žáci uslyší angličtinu třeba v hudební výchově, zeměpisu nebo třeba tělocviku. Nebude se jednat v žádném případě o celé hodiny vedené v anglickém jazyce, ani nebudou žáci z angličtiny v běžných hodinách hodnoceni. Jen některé hodiny běžných předmětů budou "okořeněny" anglickými frázemi, úkoly nebo pár slovíčky. Vše pod heslem: Take it easy - just for fun :o)

Have a nice day!

R.Č.B.