Duhový podzim - Mezinárodní den solidarity s Afrikou

Všichni víme, že školní parlament Horníci před Vánoci nezahálel. Žáci z parlamentu vymýšleli a organizovali "duhový podzim". Třetím dnem duhového podzimu byl ČERVENÝ DEN.

V tento čtvrtek nejen, že všichni přišli v červeném, ale každá třída, která se s námi chtěla zapojit do projektu „Krabice od bot, aneb daruj naději“, mohla donést dárek pro děti z Afriky. Aby to bylo pro africké děti při rozbalování dárků spravedlivé, pravidla projektu jsou taková, že dárky musí být uloženy v krabici od bot.

Výsledek snažení tříd a týdenního shromažďování věcí do krabic byla fantastický a dojemný!

Mnoho tříd doneslo tolik dárečků (hračky, hygienické a školní potřeby), že se nevešly do jedné krabice a zástupci tříd tak přinesli třeba i 4 krabice za třídu. Krabice byly rozmanitě a vesele vyzdobené, vánočním papírem, sluníčkově ozdobený, zahrnutý podpisy dárců. V některých krabicích byly i přiložené anglické dopisy nebo fotografie žáků třídy pro děti z chudých zemí, kam krabice poputují.

Jsme nadšení, že i žáci naší školy mají srdce na pravém místě a dovedou vyjádřit solidaritu s dětmi, které se nemají tak dobře jako oni a poslat jim třeba některé své již nepoužívané hračky nebo přebývající pastelky.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Školní parlament Horníci

Aktualizace 21.02.2021