Přijelo k nám pojízdné planetárium

Už jste byli na brněnské hvězdárně v digitáriu?

Nebyli? Proto takové menší digitárium přijelo přímo k nám do školy. V tělocvičně nás ráno čekala nafouknutá kopule, do které postupně jako do tajemného prostoru za zrcadlem Alenky mizely třídy i se svými učiteli. Uvnitř kopule si mohli všichni pohodlně sednout nebo dokonce i lehnout a sledovat pořad, který se odehrával všude kolem. Občas se odehrával i přímo mezi námi, 3D efekt způsobil, že jsme měli pocit, že něco letí, běží nebo leze přímo na nás! Různé třídy shlédly rozmanité pořady od života stromů počínaje, příběhem o vzniku života nebo o pozorování vesmíru konče.

Tento zážitek si mohli někteří žáci dopřát před Vánoci a na ty, na které se nedostalo, čeká 3D promítání v dubnu po velikonočních prázdninách.

Ve fotoalbu si prohlédněte více fotografií

Mgr. Zuzana Kruťová

Aktualizace 13.12.2015