Duhový podzim - Hurá Vánoce!

Všichni víme, že školní parlament Horníci před Vánoci nezahálel. Žáci z parlamentu vymýšleli a organizovali „duhový podzim“. Posledním a vrcholným dnem duhového podzimu byl předvánoční zelený den.

V tento čtvrtek všichni přišli v zeleném a mohli se těšit na celoškolní „besídku“ v jídelně školy, i s rozdáváním dárků. Besídku večer a noc před tímto dnem chystali zástupci parlamentu, když spali ve škole. Možná více tvořili, pekli, hodnotili, vymýšleli, připravovali si řeč… než spali..!

Na začátku besídky jsme se od žáků z parlamentu dozvěděli něco o významu Vánoc, o Vánocích pohanských (čili oslavě zimního slunovratu) a o Vánocích křesťanských, o původu tradic zdobení stromečku nebo rozdávání dárků. Poté nás jednotlivé třídy naladily na atmosféru Vánoc svými koledami nebo představením známých i neznámých vánočních zvyků. Třídy, které měly odvahu vystoupit na pódiu, dostaly na svou páteční besídku lahodný dětský punč.

Nejvíce se jistě všichni těšili na rozdávání dárků:

Hodnotili jsme nejčervenější třídu minulého červeného týdne. Odměnu ve formě veselých nálepek a zajímavého dávkovače na mýdlo do třídy si zasloužila třída 5. A z 1. stupně a třída 7. A z 2. stupně. Hodnotili jsme také vánoční výzdobu tříd. Každá třída, která měla podle pravidel minimálně 4 druhy vánoční výzdoby, dostala od nás pytlík s čerstvě vlastnoručně parlamenťáky upečenými perníčky. Nemohli jsme se však vynadívat na 2 třídy nejkrásněji vyzdobené, ještě v noci se nám o nich zdálo. Speciální balíček s čerstvě upečenými muffiny od nás dostala třída 3. A a třída 9. A.

Nakonec jsme ještě rozdávali dárečky, které byly zakoupeny díky podpoře sdružení rodičů Horníček. Žáci z parlamentu na třídnických hodinách pečlivě naslouchají potřebám svých spolužáků, diskutují o těchto potřebách na parlamentu…a protože všechno něco stojí, požádali o peníze na hodiny do tříd nebo na pálky a míčky na stolní tenis právě sdružení rodičů.

Tímto děkujeme za podporu!

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií. A nezapomeňte si pustit reportážní video!

Školní parlament Horníci

Aktualizace 21.02.2021