Sběr kaštanů ve ŠR 2014/2015

Začátkem listopadu skončil 9. rok sběru kaštanů a suchého pečiva. Letošní rok byl mimořádně úrodný. Kaštanů se urodilo oproti loňskému roku opravdu hodně. Však celkový počet kilogramů se blíží třem tunám. Přesná váha činí 2 848 kg. Do tohoto množství je započítáno i suché pečivo.

Do sběru se zapojilo 82 žáků z prvního stupně, 2 žáci z druhého stupně. Přidala se tři oddělení z MŠ Poláčkova  - Koťata, Motýlci i Berušky. Z MŠ Horníkova se přidal Tomášek Dušek a z blízkého okolí školy i rodina Krásova.

Informační letáčky vyrobili žáci ze třídy 7. B pod vedením Mgr. Květy Hasoňové. Bez pomoci dobrovolníků, žáků ze 7. B – Patrika Permici, Matěje Kováře a z 5. B Michala Kováře a Adriana Tůmy, by nám vážení a úklid kaštanů do přepravek hodně vázl. Na správné vážení mi pomáhala dohlížet Mgr. Květa Hasoňová.

Poděkování patří všem zúčastněným včetně obětavých rodičů a prarodičů. Po letošním sběru kaštanů nenajdete v Líšni a okolí na zemi ani jeden kaštan.

A nyní trochu statistiky:

1. třídní kolektivy:

·         Nejvíce kilogramů nasbírala třída 3.A.

·         Na druhém místě 4.A a na třetím místě 1.A.

2. Jednotlivci:

Nejvíce kaštanů nasbírali tito žáci:

·         Matěj Dvořák ze 3.A

·         Marek a Martin Taušovi ze  3.A a 5.B

·         Marta Přichystalová ze 4.A

·         Ondřej Nosavcov z  1.A

3. Nejvíce dětí sbíralo ve třídě 1 A.

Všichni sběrači budou odměněni pěkným pochvalným listem a drobnou odměnou. Nejpilnější sběrači a pomocníci se už nyní mohou těšit na výlet do dalšího, námi nepoznaného koutu Křtinského polesí, kterým nás provede pan hajný Gryc.

Mgr. Jaroslava Pelikánová

Aktualizace 13.12.2015